Jak przygotować się do przeprowadzki:

Przygotowania do przeprowadzki warto rozpocząć już kilka tygodni wcześniej. Wtedy m.in. zgłaszamy zmianę adresu korespondencyjnego we wszystkich urzędach i instytucjach.

Tydzień lub dwa przed przewiezieniem rzeczy warto zorganizować opiekę dla dzieci oraz zwierząt na czas przeprowadzki. Dzieci możemy zawieźć do babci na kilka dni, zaś psa zostawić pod opieką przyjaciół. Również pakowania nie warto zostawiać na ostatni moment. Przede wszystkim zaopatrzmy się w niezbędne do tego rzeczy.

Są to:
• kartony różnych rozmiarów,
• szeroka taśma klejąca,
• mocne worki,
• folia bąbelkowa oraz gazety do zabezpieczenia delikatnych tworzyw.

Z takim zaopatrzeniem możemy przystąpić do pakowania. Warto pamiętać, aby opróżnić wszystkie zakamarki.
• Pościel wyciągamy ze schowków w łóżkach.
• Książki, zdjęcia i inne elementy dekoracyjne ściągamy z regałów i pakujemy w kartony.
• Ubrania wyciągamy z szafy i umieszczamy w workach.
• Szkło zabezpieczamy folią bąbelkową lub papierem, pozostawiając szafki puste.

Warto opisać kartony i worki, aby podczas ich przerzucania szczególnie uważać na te, w których schowaliśmy zastawę, filiżanki czy delikatne elementy dekoracyjne. Nie powinniśmy też rzucać obrazami, wazonami oraz częściami komputerowymi czy dekoderem. Solidne opisanie kartonów ułatwi nam też rozstawienie ich w konkretnych pomieszczeniach w nowym mieszkaniu.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu mebli. Chronimy kanty i delikatne powierzchnie, które mogłyby ulec zarysowaniu podczas transportu. Każdy mebel powinien być pusty. Jeśli nie dysponujemy dużym samochodem, warto zdecydować się na wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Fachowcy przewiozą meble i kartony, a także wniosą je do mieszkania.

Na długo przed przeprowadzką warto zacząć opróżniać lodówkę, wykorzystać mrożonki i ciężkie słoiki z przetworami. Warto też wcześniej wykonać plan ustawienia mebli w nowym miejscu. Dzięki temu nie będziemy musieli ich wielokrotnie przestawiać. Przeprowadzka to tez znakomity czas na pozbycie się zbędnych rzeczy. Pakując wszystko do kartonów, możemy przy okazji wyrzucić stare gazety, zniszczone książki, niepotrzebne ubrania czy zbędne gadżety.
Sprawdź ofertę Przewóz mebli Poznań
Przeczytaj także: Jak przygotować się do przeprowadzki biura?
Przeczytaj także: Czym kierować się wybierając firmę transportową?

Przeprowadzka może być szybka, sprawna i niedroga! Zadzwoń i spytaj o cenę: +48 570 570 531