Bezpieczna przeprowadzka w czasie pandemii COVID-19

Najważniejszą rzeczą w czasie pandemii, jest takie przygotowanie przeprowadzki aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo. 

W trosce o Państwa bezpieczeństwo nasza firma PrzeprowadzkiPoznan24.pl stosuje najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa.

Jak bezpiecznie zorganizować przeprowadzkę związaną z pracą w czasach pandemii COVID-19

Przeprowadzka w celu podjęcia pracy może być wymagającym przedsięwzięciem, natomiast pandemia COVID-19 w wcale nie ułatwia sprawy. W obecnych czasach, jak nigdy dotąd, musimy dokładnie rozważyć przeprowadzkę. Oto nasze cztery najważniejsze wskazówki, które pomogą uniknąć ci niespodziewanych wyzwań i pomóc ci w bezpiecznej przeprowadzce związanej z pracą w czasach pandemii COVID-19.

Przygotuj się

Najważniejszą rzeczą podczas przeprowadzki w czasach pandemii COVID-19 jest zaplanowanie bezpiecznej podróży do nowego miejsca pobytu, w tym upewnienie się, czy państwo lub region akceptuje nowe przybycia, sprawdzenie czy istnieją wymagania dotyczące kwarantanny i środki bezpieczeństwa, którym należy się podporządkować.  Nieznajomość miejscowych przepisów nie tylko naraża bezpieczeństwo twoje  i twojej rodziny, ale także może skończyć się nałożeniem grzywny.

W czasach pandemii COVID-19 ważne jest:

Orientować się w zakresie środków bezpieczeństwa w miejscu docelowym. Twoja Europa, Eurodesk oraz platforma Komisji Europejskiej Bezpieczne przywrócenie możliwości podróżowania dostarczają cennych informacji w zakresie podróżowania oraz udostępniają aplikacje służące do ustalania kontaktów zakaźnych. Re-open EU to kolejne przydatne narzędzie on-line dostarczające aktualnych informacji na temat różnych obowiązujących warunków i ograniczeń w Europie. Na stronie interaktywnej stronie internetowej znajdują się informacje na temat ograniczeń w zakresie wjazdu, a także najświeższe wskazówki dotyczące podróżowania, środków bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeń dla zdrowia.

Zapytaj o dostępną pomoc:

Więcej informacji na temat prawnych lub administracyjnych aspektów przeprowadzki udzieli twój miejscowy doradca EURES, który z przyjemnością osobiście pomoże ci w tej kwestii. Zwrócenie się z ważnymi pytaniami do pracodawcy przed  przeprowadzką pomoże ci zorientować się, w jakim stopniu możesz liczyć na wsparcie po przybyciu na miejsce. W czasie pandemii COVID-19 może okazać się, że podróż do miejsca pracy będzie utrudniona, a wejście do budynku niemożliwe. Spytaj, co należy zrobić w takim przypadku. Dowiedz się, czy otrzymasz odpowiedni sprzęt do pracy w domu, jeśli w czasie pandemii nie będziesz w stanie udać się do biura, jaka jest polityka firmy w zakresie pracy zdalnej i innych elastycznych form zatrudnienia oraz jakie środki wprowadzono w odpowiedzi na pandemię.

Szukaj przedsiębiorstw stosujących bezpieczne praktyki!

Przedsiębiorstwa na całym świecie zmieniły sposób funkcjonowania w czasie pandemii. Niektóre z nich zawiesiły działalność, podczas gdy inne zmieniły godziny pracy i wdrożyły nowe zasady i przepisy. W przypadku korzystania z firmy przeprowadzkowej należy upewnić się, że stosuje ona bezpieczne procedury, jak np. bezkontaktową przeprowadzkę czy osobisty sprzęt ochronny.

Bądź na bieżąco aż do czasu przeprowadzki:

Cechą charakterystyczną okresu pandemii COVID-19 są ciągłe zmiany sytuacji. Może to utrudnić planowanie podróży. Najlepszym sposobem na uniknięcie niepożądanych niespodzianek podczas przeprowadzki jest ciągłe sprawdzanie informacji.  Zalecamy regularne sprawdzanie stron poświęconych podróżowaniu, jak Re-open EU, ponieważ są one ciągle uaktualniane o najnowsze informacje z każdego państwa. Innym sposobem pozostawania na bieżąco jest uważne śledzenie krajowych wiadomości poprzez włączanie powiadomień z aplikacji informacyjnych na smartfonie. Pomoże ci to na bieżąco śledzić najnowsze nagłówki, w tym zmiany wytycznych w twoim miejscu zamieszkania, a także w odpowiedni sposób zaplanować twoją przeprowadzkę.

Aby uzyskać więcej informacji o planowaniu podróży w tych niepewnych czasach, przeczytaj artykułPięć kwestii do rozważenia przez podróżujących w czasach COVID-19 .

22/12/2020

Przeprowadzka może być szybka, sprawna i niedroga! Zadzwoń i spytaj o cenę: +48 570 570 531